Kontajnery v praxi 2023

Popis akcie

Konferencia sa uskutočnila 26.9.2023 v prezenčnej podobe v Konferenčnom centre Lindner Hotel Gallery Central (onsite) a zároveň bola streamovaná (online). 

Kontajnerizácia je hitom posledných rokov a jej popularita stále rastie. Na konferencii sa zameriame na efektívnu správu kontajnerových klastrov naprieč dátovými centrami a cloudmi, škálovanie i zabezpečenie kontajnerizovaných aplikácií.

Pre koho je akcia určená: IT profesionáli, IT manažéri, IT konzultanti, pre všetkých, ktorí využívajú (plánujú využiť) kontajnery vo svojej firemnej infraštruktúre

Konferencia sa uskutoční v prezenčnej podobe v Konferenčnom centre Lindner Hotel Gallery Central a zároveň bude streamovaná (online). Preferovanú formu účasti si môžete zvoliť pri registrácii.

Záverečná správa na stiahnutie TU.

Dátum a čas

26/09/2023
09:00 - 13:00h

Miesto

Lindner Hotel Gallery Central

Metodova 4

Bratislava

Z programu

Ondřej Šika | Kubernetes ako jednotná platforma pre prevádzku aplikácií
Kubernetes je ideálna platforma na zjednotenie prevádzky aplikácií. Povedzme si prečo je Kubernetes vhodná platforma na prevádzku rôznych aplikácií a aké nám prináša výhody migrácia do Kubernetes. Tiež si ukážeme praktické tipy ako drobné zmeny v aplikáciách umožnia veľmi zjednodušiť ich prevádzku v rámci Kubernetes.

Marek Ištók | Produkčné nasadenie kontainerizácie s VMware vSphere
Prezentácia sa zameriava na VMware vSphere with Tanzu, inovatívne riešenie umožňujúce jednoduchú implementáciu a správu Kubernetes kontajnerovej platformy priamo v rámci prostredia vSphere. Vyzdvihuje jeho úplnú kompatibilitu s open source nástrojom Kubernetes, čo umožňuje maximálnu flexibilitu. Sústredí sa na výhody lifecycle managementu, ktorý zjednodušuje aktualizácie a správu, a tiež na možnú integráciu s existujúcimi komponentmi SDDC, ako sú VSAN či NSX. Tím poskytuje komplexné a prepojené riešenie pre moderné kontajnerové nasadenia v rámci existujúcej virtualizovanej infraštruktúry bez nutnosti budovania nového ostrovného riešenia. Bonusom môže byť aj schopnosť ovládania virtualizácie vývojármi pomocou K8s API volaní.

Martin Beran | Kasten by Veeam - Kubernetes Backup Best Practices a Pac-Man
Pac-Man nám simuluje kritickú aplikáciu v klastri Kubernetes s frontendom NodeJS a MongoDB. Aby sme udržali kritické dáta – skóre v hre PacMan – chránime aplikáciu pomocou riešenia Kasten K10. V živej demo ukážke obnovíme späť do produkcie aplikáciu a jej dáta, možno sa dostaneme aj k cross-cloud migrácii.

Stanislav Dzurik | IBM Spectrum Fusion - platforma poskytujúca správu dátových služeb pre kontajnerizované aplikácie typu "mission critical" bežiacich v prostredí RedHat OpenShift
IBM Spectrum Fusion je kontajnerovo nativna platforma pre jednoduchú správu dátových služieb v prostredí Red Hat OpenShift s možnosťou využitia vlastností IBM Cloud Paks s jednoduchým nasadením. IBM Spectrum Fusion ponúka komplexné riešenie problémov so správou dát, zaistenia ich ochrany, konzistencie, vysokej dostupnosti s možnosťou ich replikácie, migrovania, zálohovania a obnovy a to všetko v prostrediach On Premise ako aj Hybrid Cloud.

Celý program

Prednášajúci


Ondřej Šika
Freelancer, DevOps Architekt, Konzultant, Lektor

Martin Beran
Senior System Engineer, Veeam
Martin Beran pracuje ve společnosti Veeam od října 2013 jako systémový inženýr. Je specialistou na technologie VMware, storage architekturu a technologie používané v datacentrech. Vlastní mnoho profesních certifikací a ocenění společností VMware, NetApp či Oracle. Dříve pracoval jako IT manager ve společnosti Carter a jako konzultant pro datacentra a virtualizaci ve společnosti Simac Technik.

Stanislav Dzurik
PTS Storage specialist, IBM Slovakia

Marek Ištók
Senior Solutions Engineer, VMware
Marek Ištok pracuje vo VMware na pozícii Lead Solution Engineer. Špecializuje sa na technológie pre softvérovo definované cloudové dátové centrá a prevádzku moderných cloud native prostredí a aplikácií. Je štastný, keď sú jeho zákazníci spokojní.

Petra Křížová
Account Executive, Pure Storage
Petra Křížová je odpovědná za obchodní a partnerské aktivity v rámci Pure Storage v České a Slovenské republice. Primárně se jedná o akvizici nových zákazníků s tradičními Pure Storage produkty, ale i Portworx by Pure Storage tedy řešení pro ukládání a správu dat pro Kubernetes projekty. V rámci nových technologií i oslovení nových obchodních partnerů.

Andrej Mišík
System Engineer, Exclusive Networks
Andrej Mišík pracuje ako systémový inžinier a architekt v spoločnosti Exclusive Networks Slovakia, ktorá je výhradným distribútorom pre Pure Storage na Slovensku. Pomáha zákazníkom najmä vďaka jeho expertíze na podnikové riešenia a je držiteľom certifikácií pre dátové platformy, Unixové systémy a bezpečnosť. Bavia ho moderné technológie a v súčasnosti sa venuje inovatívnym all-flash úložiskám, dátovým službám a open-source riešeniam pre enterprise.

Jakub Veverka
Senior Solution Architect, Red Hat
Jakub je open source nadšenec, ktorý rád testuje nové open source nástroje a zdieľa svoje skúsenosti s ostatnými. Jakub pracoval ako prevádzkový inžinier, čo ho prinútilo oceniť silu a benefity automatizácie. Rád rieši IT výzvy v Golangu, Pythone a Ansible. Posledné štyri roky pomáha podnikom adoptovať kontajnerizáciu a automatizáciu. Vo voľnom čase organizuje Prague Containers Meetup.

Partneri konferencie

Partneri
Mediálni partneri

Usporiadateľ

Exponet s.r.o.

Již od roku 2000 se věnujeme event managementu, za sebou máme stovky realizovaných akcí a pěknou řádku spokojených klientů. Stejně dlouho pořádáme odborné IT konference, které si kladou za cíl seznamovat účastníky s novinkami v oboru, případovými studiemi i nabídkou produktů společností.