Kontajnery v praxi 2024

Popis akcie

Konferencia sa uskutočnila 15.5.2024 v prezenčnej podobe v Konferenčnom centre Lindner Hotel Gallery Central (onsite) a zároveň bola streamovaná (online).

Kontajnerizácia je hitom posledných rokov a jej popularita stále rastie. Na konferencii sa zameriame na efektívnu správu kontajnerových klastrov naprieč dátovými centrami a cloudmi, škálovanie i zabezpečenie kontajnerizovaných aplikácií.

Predstavíme vám najnovšie trendy a technológie v oblasti kontajnerizácie. Ukážeme vám, ako kontajnery využívajú rôzne firmy a organizácie, ako riešia problémy s migráciou, automatizáciou, zálohovaním a obnovou dát a aplikácií.

Pre koho je akcia určená: IT profesionáli, IT manažéri, IT konzultanti, pre všetkých, ktorí využívajú (plánujú využiť) kontajnery vo svojej firemnej infraštruktúre

Konferencia prebehne v hybridnej podobe, teda prezenčne a tiež bude streamovaná. Preferovanú formu účasti si môžete zvoliť pri registrácii.

Záverečná správa na stiahnutie TU.

Dátum a čas

15/05/2024
09:00 - 14:00h

Miesto

Lindner Hotel Gallery Central, Bratislava / Online

Metodova 4

Bratislava

Z programu

Ondřej Šika | Ako Kubernetes zrýchlilo nasadzovanie aplikácií do Železničného Úradu a zjednodušilo ich prevádzku
Kubernetes je dnes najrozšírenejšia platforma na prevádzku kontajnerizovaných aplikácií. Zároveň unifikuje rozhranie medzi poskytovateľom a prevádzkovateľom softvéru. V prednáške si ukážeme konkrétnu ukážku z praxe ako kontajnery a Kubernetes uľahčujú nasadzovanie aplikácií od webu, bežne používaného open source alebo systému na mieru. Ukážem Vám, aký stack sme zvolili a ako vyzerala stavba prostredia od začiatku až do nasadenia v produkcii.

Jan Pergler | Riadenie hesiel v kontajneroch a cloudových prostrediach
Typická organizácia má 45x viac non-human identít ako tých ľudských. Heslá, certifikáty, tokeny k aplikáciám sú roztrúsené po rôznych kľúčenkách, projektoch alebo v plain texte v konfiguračných súboroch. To vytvára nielen vážny bezpečnostný problém, ale tiež brzdí spoluprácu a vedie k výpadkom prevádzky. CyberArk načrtne best practices a možné centrálne riešenie ochrany tzv. secrets v kontajneroch a cloudových prostrediach.

Igor Bandurič | Manažment vábenia kontajnerizovaného vývoja
Vývoj kontajnerizovaných aplikácii je sprevádzaný viacerými očakávaniami. Povieme si v čom sa skrýva čaro vývoja kontajnerov a ako ho správne zvládať. Takýto vývoj totiž otvára viacero možností, ktoré zjednodušujú implementáciu, nasadzovanie aj prevádzku. No háčik býva v tom, že niektoré možnosti sa vylučujú, iné sú nezrelé a niektoré sú skôr zbožné želania. Povieme si preto tiež, čo sa nám osvedčilo a čo nám nevyšlo. Aj to prečo sa v jednom z našich projektov musíme pri návrhu kontajnerov „krotiť“.

Ondřej Číž | F5 - Ochrana, vyrovnávanie záťaže, integrácia, mesh... žijeme v kontajneroch!
Spoločnosť F5 je už dlhé roky vnímaná ako etalón spoľahlivosti a flexibility nielen v oblasti klasických DC a cloudových aplikácií, ale s príchodom NGINX veľmi výrazne expandovala aj do oblasti Kubernetes. Pre nás ako dodávateľa je rozhodujúce poskytovať maximálnu flexibilitu, ochranu a spoľahlivosť pre zákazníka akejkoľvek veľkosti v prostredí, ktoré je pre neho vhodné. V tejto prednáške sa budem venovať používaniu, spolupráci a nástrojom na poskytovanie bezpečného prostredia aplikáciám bežiacim v kontajneroch.

Celý program

Prednášajúci


Ondřej Šika
Freelancer, DevOps Architekt, Konzultant, Lektor

Jan Pergler
Solution Architect, CyberArk

Igor Bandurič
Industry Lead Architect, Eviden
Vyštudoval Fakultu hospodárskej informatiky na Ekonomickej univerzite v Bratislave, kde absolvoval aj postgraduálne štúdium. Od roku 2016 pôsobí v spoločnosti Eviden Slovakia, sro. ako Solution Architect. Má skúsenosti s vývojom SW riešení (java, J2EE), skúsenosti s riadením projektov a tiež ako analytik a konzultant. Medzi jeho úlohy patrí príprava ponúk pre RFP, prepojenie obchodnej, aplikačnej a technologickej architektúry tak, aby to prinášalo vyššiu hodnotu zákazníka. Vo svojej alma mater prednáša softvérové inžinierstvo a webdizajn. Zaujíma sa o agilné metódy rozvoja. Bol súčasťou tímu, ktorý navrhoval a realizoval u zákaznika jeden z prvých projektov vývoja a nasadenia kontajenrov do praxe.

Zdenko Vrabel
Container Enthusiast
Som obyčajný inžinier, ktorý neustále preskakuje medzi kódom a infraštruktúrami. Na LinkedIn zverejňujem technický obsah a snažím sa z LI urobiť zaujímavejšie miesto pre ľudí z oblasti techniky. Rád som v oboch topánkach - SWE aj SRE. Čo ma však baví najviac? Je to vytváranie malých nástrojov CLI pre iných inžinierov. Väčšinu svojho života som strávil ako programátor - dotýkal som sa kódu. Ale tiež som mal vždy veľmi blízko k infraštruktúre. Po rokoch strávených v C/C++ a Jave som naskočil do Go lang bandwagonu. A s týmto jazykom som viac než spokojný.

Ondřej Číž
Solutions Engineer III, F5

Tomáš Boros
DevOps Freelancer a Konzultant
Som vášnivý DevOps inžinier zo Slovenska, ktorý momentálne pracuje ako externý dodávateľ a konzultant pre mAdme Technologies v európskom technologickom centre Dublin v Írsku. Doktorát som získal na Slovensku v roku 2020, pričom som robil výskum na Slovenskej technickej univerzite a vo výskumnom inštitúte TNO v Haagu v Holandsku. Vybudoval som a v súčasnosti prevádzkujem Content Delivery Network pre Slovak Telekom a T-Mobile Czech Republic zabezpečujúcu doručovanie obsahu pre OTT platformu Magio Go, ktorá v primetime dosahuje takmer terabit alebo agregovanú šírku pásma.

Partneri konferencie

Partneri
Mediálni partneri

Usporiadateľ

Exponet s.r.o.

Již od roku 2000 se věnujeme event managementu, za sebou máme stovky realizovaných akcí a pěknou řádku spokojených klientů. Stejně dlouho pořádáme odborné IT konference, které si kladou za cíl seznamovat účastníky s novinkami v oboru, případovými studiemi i nabídkou produktů společností.